خانم ها خرید بیمه عمر بر شما واجب است

بهمه ما زنان ،در هر سنی نیاز به پشتوانه مالی قوی داریم. چه دختر جوان باشیم ،چه زنی جاافتاده و یا زنی پا به سن گذاشته. همواره در پی ایجاد یک پس انداز و سرمایه ای برای خود هستیم. فارغ از ثروت همسر یا موقعیت مالی و شغلی او ، ما در پی یافتن یک سرمایه ای مستقل برای خود هستیم. سرمایه ای مطمن و محکم. البته در زندگی ممکن است مشکلاتی غیرقابل پیش بینی پیش بیاید که در این مقاله به فوت همسر و بیوه شدن زنان ومطلقه شدن و مشکلات مالی و اجتماعی ناشی از آن میپردازیم.

 

عدم تمکن مالی؛ عمده ترین مشکل زنان بیوه 

بیوه بودن یک مشکل اجتماعی تلقی نمی شود. زنی که دارای تحصیلات و شغل بوده و اکنون بیوه شده است با دختری که هرگز ازدواج نکرده، تفاوتی ندارد و همانطور که به دختری که ازدواج نکرده بیوه گفته نمی شود، به زن مطلقه و زنی که همسر خود را از دست داده است نیز نباید بیوه گفته شود. می توان گفت تنها حدود ۱۰ درصد از زنانی که همسر خود را از دست داده اند، بار دیگر ازدواج می کنند. زیرا اغلب زنان بیوه به ویژه زنانی که بر اثر فوت همسر خود را از دست داده اند، تمایلی به ازدواج مجدد نداشته و از طرفی شانس ازدواج مجدد برای آنها وجود ندارد.، به خصوص زنانی که در سنین بالا هستند و فرزند دارند.

مشکل عمده زنان بیوه عدم تمکن مالی است. عموما ایجاد درآمد برای خانواده از وظایف مردان است. بزرگترین مشکلی که بر اثر فوت مردها اتفاق می افتد نداشتن پشتوانه مالی کافی برای زن و فرزندان است.اگر زنان بیوه حقوق بگیر بوده و درآمدی داشته باشند، مشکل چندانی نخواهند داشت. هرچند که اکثر زنان شاغل نیز دارای درآمدهای پایینی هستند و درآمدهای آنان برای گذران زندگی کافی نیست. زنانی که در سنین بالا همسر خود را از دست می دهند، باید امکان تأمین معاش خود و فرزندانشان را داشته باشند. اغلب این زنان به دلیل نداشتن مهارت و تخصص مجبور هستند به کارهای سطح پایین روی آورند و این امر معضلات بسیاری را برای آنها به همراه خواهد داشت. سازمان های خیریه ای چون، کمیته امداد، سازمان ۱۵ خرداد و غیره وجود دارند که به مسائل این قشر رسیدگی می کنند، اما مگر ما چند سازمان خیریه داریم و این سازمان ها به چند زن می توانند رسیدگی کنند؟ به جای برخورد با مسئله، لازم است به سمت عوامل زیربنایی و پایه حرکت کنیم. باید برای زنانی که بیکار هستند و همسر خود را از دست می دهند، چاره ای اندیشید.

بیمه عمر و زندگی مخصوص زنان و بانوان و مادران و همسران

خوب است کمی به قبل برگردیم، به زمانی که شوهر زنده است ، مسلم است در زمانی که شوهر در خانواده وجود دارد بار عظیمی از مشکلات مالی به عهده او است . خانواده ها هر درآمدی که داشته باشند می توانند مقداری کوچک از سرمایه های  زندگی  یا درآمد خود را برای روزی  پس انداز کنند که نان آوری در بین آن ها نیست. امروزه در اکثر کشورهای جهان و همچنین در ایران، طرحی با نام بیمه عمر وجود دارد. بیمه ای که می توان گفت در هر زمانی لازم و ضروری است. تمام خانواده های ایرانی نیز می توانند از این پوشش بیمه ای استفاده کنند، با هر سطح درآمد و با هر سرمایه ای که دارند.فقط باید به این نکته ایمان داشته باشند که بعد از فوت شوهر، هر خانواده ای آسیب پذیر خواهد بود.

 

 این بیمه ها در سه زمان برای خانواده ها مفید خواهند بود: امروز، آینده، مرگ سرپرست خانواده 

 

امروز : در کنار خرید بیمه عمر، شرکت بیمه ایران، پوشش های تکمیلی حوادث، از کارافتادگی، بیماری های خاص، ، هزینه های پزشکی در اثر حوادث و نقص عضو را ارائه می دهند. این پوشش ها در زمان حیات فرد بیمه شده بسیار ارزشمند خواهند بود. با نگاهی به جامعه می توان دید که حتی شوهرانی وجود دارند که متاسفانه با وجود زنده بودن، به خاطر اتفاقاتی که برایشان افتاده است نمی توانند نیازهای مالی خانواده را برآورده کنند. این اتفاقات می تواند حوادث یا بیماری هایی باشد که باعث از کارافتادگی سرپرست خانواده شده باشد. البته در بروز بیماری های خاص و یا هزینه های پزشکی در اثر حادثه نیز بیمه عمر می تواند کمکی بسیار موثر در پوشش هزینه هایی باشد که پرداخت آن ها برای بسیاری از خانواده ها مشکل است.

داشتن بیمه عمر و زندگی

با داشتن بیمه عمر، زندگی آرام تری خواهیم داشت

 

آینده: بیمه های عمر طوری طراحی شده اند که سرمایه های کوچک زندگی شما را پس انداز نموده، علاوه بر اینکه به شما پوشش های بیمه ای فوق العاده ای ارائه میشود، سرمایه ای ارزشمند را برای آینده زندگی شما فراهم خواهند نمود، سرمایه ای مساوی با چندین برابر پولی که شما در طول زمان قرارداد به شرکت بیمه ایران پرداخت کرده اید. زندگی یا مرگ با خداست، اصلا نمی توان گفت که حتما در طول مدت  قرارداد فرد بیمه شده فوت خواهد کرد. این بیمه حتی برای حیات آینده ما نیز بسیار مفید خواهد بود. این سرمایه می تواند کمک مالی ارزشمندی برای دوران بازنشستگی ما باشد. مرگ سرپرست خانواده: اگر سرپرست خانواده برای خود بیمه عمر خریداری کرده باشد، در صورتی که فوت  برای بیمه شده اتفاق افتد شرکت بیمه ایران 5 تا 35 برابر حق بیمه سال اول  را بابت فوت در اثر حادثه به خانواده بیمه شده پرداخت می نماید. اگر شخص فوت عادی کند تا سقف 200 میلیون تومان و اگر شخص در اثر حادصه فوت کند تا سقف 400 میلیون تومان به افرادی که خود در بیمه نامه تعیین کرده پرداخت میشود.

حداقل حق بیمه قابل پرداخت برای خرید بیمه نامه می تواند ماهیانه 50 هزار تومان و یا سالانه 300 هزار تومان باشد، مبلغی که حتی کم درآمد ترین فرد نیز قادر به پرداخت آن خواهد بود. هر خانواده بر اساس درآمد های خود می تواند مبلغی را برای این بیمه هزینه کند. ما برای خوشحال کردن خانواده خود هر خرجی را خواهیم کرد، ولی این هزینه واقعا هزینه ای است که می تواند زنان و فرزندان جامعه را از آسیب های جدی آینده ایمن نگاه دارد.مسلم است زمانی که زنی بعد از فوت شوهر پشتوانه مالی خوبی دریافت کند، دیگر نیازی به سازمان های حمایتی دیگری نخواهد داشت و با سرمایه گذاری صحیح  این پول می تواند مخارج خود و فرزندان خود را برای همیشه تامین نماید. از آنجایی که اغلب مردها با مشکلات اقتصادی و کاری زیادی روبه رو هستند، کمتر زمان آزادی برای آشنا شدن با این بیمه نامه دارند و حتی گاهی اوقات وقتی که نماینده ای از بیمه به آنها مراجعه می کند حوصله آن را هم ندارند که بخواهند حرف های یک مشاور بیمه را بشنوند. نقش زنان در آشنا کردن مردها با این محصول بیمه ای بسیار مهم است. هیچ وقت از دید مرگ به بیمه عمر نامه نگاه نکنید. مرگ حد انتهای مزایای بیمه عمر است. یکی از مشتری های بیمه عمر می گفت: “هرچیزی رو بیمه کنیم خوبه؛ خونمون، وسایلمون، کارمون ، تمام این ها خوبن ولی خوبتر از همه ی این بیمه ها، بیمه کردن زندگی مونه. چیزی که زندگی خودم، زنم و بچه هام رو بیمه کنه، آینده ماهارو.”

بیمه عمر و زندکی زنان و خانم ها

بیمه عمر را می توان برای تک تک اعضاء خانواده تهیه کرد. بیمه عمر می تواند برای همه و در همه ی سنین مفید باشد. در صورتی که فرزند کوچکی دارید به منظور ایجاد سرمایه ای مطمئن برای فرزندان، کودک را بیمه عمر کنید، به عنوان مثال اگر فرزند شما ۲ سال دارد، شما با تهیه یک بیمه عمر سی ساله برای فرزندتان، در سنین جوانی، سنی که فرزند شما نیاز به یک پشتوانه مالی خوب برای ایجاد یک کسب و کار، خرید خانه یا ماشین، ازدواج و … دارد، سرمایه ای ارزشمند به او هدیه دهید. سرمایه ای که در طول مدت سی سال و به تدریج برای او پس انداز کرده اید. بهترین کار این است، امروز که آرامش هست و درآمدی داریم، امروز که زن و مرد با کمک یکدیگر زندگی خوبی را برای آینده رقم می زنند، به فکر فردا و روز مبادا هم باشند. امیدواریم که همه ی مردم ایران زمین سالم و سلامت باشند. دوست داشتیم تا با نوشتن این مقاله کمکی کوچک به همه ی خانواده های ایرانی کرده باشیم و به امید آن روزی که هیچ زن و فرزندی به علت عدم تمکن مالی به مشکلی دچار نشود.

 

برداشت از سایت بهترین خبر

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

استعلام و ثبت نام آنلاین محاسبات بیمه عمر

انواع بیمه نامه بیمه ایران

call us1

 

 

 بیمه عمر مان بیمه ایران

بیمه عمر ایران مرجع صدور بیمه عمرآنلاین

تماس تلفنی