تماس برای مشاوره رایگان
88505454

 • سود مشارکت یا سود مرکب بیمه عمر چیست؟

  در واقع بیمه عمر دو وجه دارد : وجه اول پوشش ها و مزایای بیمه ای آن و وجه دیگر مزایای پس اندازی آن. درباره پوشش های بیمه ای آن با کلیک بر روی لینک زیر میتوانید از کم و کیف آن مطلع شوید.

  پوشش های بیمه عمر 

  اما درباره بخش پس اندازی آن باید با شرح برخی پارامتر ها به توضیح آن بپردازیم: در ابتدای قرارداد فرد با بستن یک قراداد بلند مدت ، شروع به پس انداز میکند. با پرداخت ماهانه یا سالانه در  بیمه عمرش اندوخته خود را افزایش میدهد. در طول مدت قرارداد به اندوخته پولی فرد ، دو نوع سود تعلق میگیرد 

   1. سود روزشمار تضمینی

  2. سود مشارکت در منافع حاصل از سرمایه گذاری ( سود پیش بینی )

   

  1. سود روزشمار همانطور که از نام ان پیداست به طور روزانه به پول های واریز شده شما سود تعلق میگیرد. اما سود مشارکت در منافع چیست.

  2.  سود مشارکت در منافع چیست ؟

  این سود به معنای پان است که شرکت بیمه ایران با سرمایه گذاری های که با اندوخته شما و دیگر بیمه گزاران انجام میدهد ، یک سود و درآمدی حاصل میشود که در پایان هر سال بعد از رسیدگی به صورتحساب ها و بررسی ها 85% سود این سرمایه گذاری ها به حساب بیمه گزاران بیمه عمر ایران واریز میشود. بعنوان مثال در سال 1393 سود 24.9% و در سال 1394 24% به حساب بیمه گزاران واریز شد.  به این سود ، سود پیش بینی نیز گفته میشود. 

  سود مشارکت 25 درصدی بیمه عمر ایران 

  به عبارت دیگر : در بیمه عمر نه تنها به پول پرداختی شما سود تعلق میگیرد بلکه به سود پول شما هم سود تعلق میگیرد و بدین صورت پولهای صندوق شما به صورت تصاعدی بالا میرود و د رانتهای قرارداد شما میتوانید سرمایه تشکیل شده خود را یکجا دریافت کنید و یا تبدیل به حقوق بازنشستگی کنید. ویژگی جالب این بیمه نامه این است که شما چه از پوشش های این بیمه نامه استفاده کنید و چه نکنید سرمایه شما بدون هیچ کم و کاستی به شما پرداخت خواهد شد.

  نکته  : همانطور که در بالا توضیح دادم سود مشارکت هر سال در پایان سال اعلام میشود ، و هر سال ممکن است متغیر از سال گذشته باشد . به همین دلیل در ابتدای سال 95 به دستور بیمه مرکزی ستون سود پیش بینی از جدول های تمام شرکت های بیمه حذف شد . این به این معنا نیست که این سود پرداخت نمیشود ، خیر !  این سود هر سال پرداخت میشود اما نباید مبنای فروش بیمه عمر قرار بگیرد. پس چنانچه قصد خرید بیمه عمر را دارید تنها با نرخخ سود تضمینی این بیمه را خریداری کنید. نه با ارقام سود پیش بینی .چرا که نه تنها نماینده بلکه شرکت هم تضمین نمیکند که اگر امسال 25% پرداخت شد سال بعد هم همین عدد و ارقام پرداخت شود. این در حالی است که تعدادی از شرکت ها و نماینده ها هنوز با این ارقام بیمه میفروشند. و این کاری غیر قانونی و اشتباه است. 

  سود مشارکت بیمه عمر چیست؟ 

  البته که من از شما میخواهم بیمه بخرید با مزایای پس اندازی و نه صرفا یک حساب سرمایه گذاری. چون ماهیت این بیمه عمر ، بیمه است و شما در حال خرید بک بیمه نامه هستید . اما بیمه به شما ویژگی های پس اندازی هم داده تا پولتان در گذر زمان حفظ شود.پس نگاهتان به این بیمه عمر ابتدا و در اصل بیمه باشد و نه صرفا یک قلک !

 • مقایسه و تفاوت سود سپرده در بیمه عمر و بانک

  مقایسه بانک و بیمه در نگاه کلی :

  قبل از اینکه قسمت سوددهی بیمه و بانک را باهم مقایسه کنیم ، ابتدا میپردازیم به تفاوت های بیمه و بانک در نگاه کلی :

  1. از لحاظ امنیت و اعتماد هم بیمه و هم بانک در یک رده هستند یعنی هر دو برای پس انداز طولانی مدت مناسب و مطمن هستند ( البته منظور ما بانک های دولتی و یا معتبر است ، نه موسسات مای اعتباری )

  2. برای پس انداز کردن در طولانی مدت بانک تنها حساب های 5 ساله را حمایت میکند و شما شاید بتوانید بعد از طی این مدت حسابتان را تمدید کنید اما در بیمه شما میتوانید حساب های 30 ساله و یا حتی بیشتر هم باز کنید.

 • مزایای سرمایه گذاری در بیمه عمر ایران

  سرمایه گذاری به زبان ساده یعنی خرید یک دارایی به امید کسب درآمد یا افزایش قیمت در آینده و یا ترکیبی از این دو مفهوم. از دید اقتصادی و مالی سرمایه گذاری عبارت است از خریداری نمودن یک کالای غیرمصرفی که برای ایجاد ثروت و یا ایجاد درآمد به کار می رود.

  با نگاهی جامع و دقیق به اهداف سرمایه گذاری ، چهار هدف اصلی برای سرمایه گذاری عبارتند از :

  ۱) اطمینان (حفط ارزش پول) 

  ۲) رشد قیمت

  ۳) استفاده از مزایای مالیاتی

  ۴) قابلیت نقدشوندگی (دریافت یکجای سرمایه)

  سرمایه گذاری ها همگی به دو قسمت تقسیم می شوند:

  ۱) سرمایه گذاری مالی

  ۲) سرمایه گذاری فیزیکی

   

  از آنجا که شما تقریبا با تمامی سرمایه گذاری ها آشنایی دارید و عمدتاُ این نوع سرمایه گذاری ها قابلیت ریسک بالایی دارند ، و مشغله ای بسیاری را برای شما ایجاد می کنند ، مورد بحث ما نیستند. چیزی که مورد بحث ماست و برای شما می تواند ارزشمندتر باشد سرمایه گذاری مالی است. سرمایه گذاری مالی به شکل های مختلف عرضه می شوند که هر کدام در نوع خود می توانند کیفیت مطلوبی را به فرد سرمایه گذار ارائه دهند و او را از لحاط مالی منتفع کنند.

  اصولاُ سرمایه گذاری های مالی عبارتند از :

  ۱) سهام    ( Equlity )

  2) اوراق بدهی [اوراق مشارکت]     ( Debt )

   3) صندوق های سرمایه گذاری     ( Investment Funds )

  4) ابزار مشتقه     ( Derivatives )

  5) بیمه سرمایه گذاری   ( Investment Insurance )

   

  درست است که این ۵ سرمایه گذاری درصد کمی ریسک دارند ولی حتی یکی ار آنها درصد ریسکش صفر است. یعنی شما کالا یا خدماتی را خریداری می کنید که به هیچ عنوان ریسکی ندارد و ضریب اطمینان آن ۱۰۰% است. کالایی که از هیاهوی بازار سرمایه و سهام دور است و در آرامش کامل خدمتی ارزنده به شما هدیه می کند. کالایی که ما از آن صحبت می کنیم بیمه سرمایه گذاری نام دارد. بیمه نامه ای که ضریب ریسک آن صفر و ضریب اطمینانش ۱۰۰ است. و از نظر کارشناسان حوزه پول و اقتصاد برترین کالای اقتصادی لقب گرفته است. این بیمه نامه آنقدر در کشورهای صنعتی و پیشرفته جای خود را باز کرده و پیش رفته است که آمار  وضعیت اقتصادی و نمودارهای سالانه اقتصادی  که این کشورها در پایان هر سال اعلام می کنند یکی از ارکانش بیمه سرمایه گذاری است. شما خواهید دانست که چرا این بیمه نامه یا کالای اقتصادی تا این حد مورد توجه قرار گرفته و یکی از شاخص های اقتصادی کشورها به حساب می آید.

  دلایل کیفیت این روش سرمایه گذاری:

   

  ۱) سود ثابت و بدون ریسک (تضمینی)

  ۲) سود مشارکت (اضافه بر سود ثابت)

  ۳) سود مرکب (سود رو سود)

  ۴) معاف از مالیات 

  ۵) قابلیت أخذ وام (از سرمایه بیمه نامه)

   

  ۱) سود ثابت و بدون ریسک [تضمینی]     ( Guaranteed Income )

  اصولاُ وقتی شما نام سرمایه گذاری را می شنوید حسی به نام ریسک به شما منتقل می شود. این حس مطمئناُ حس خوبی خواهد بود ، حسی که به احتمال زیاد و در عمل برای شما خوشایند خواهد بود. این حس به احتمال فراوان آینده مالی خوبی را برای شما رقم خواهد زد،این یک مزیت خوب برای تمامی سرمایه گذاری است. اما بیمه ایران یک ویژگی خاص نیز به آن اضافه نموده که فرد سرمایه گذار می تواند از آن استفاده بهینه نماید. این ویژگی خاص سود تضمینی نام دارد، میتوان گفت تقریباُ در اکثر مدل های سرمایه گذاری، شما اسمی از سود ثابت نخواهید شنید. به جزء سرمایه گذاری در اوراق بدهی (مشارکت) ، که در تعداد معدودی از این سرمایه گذاری نیز سود تضمینی پرداخت خواهد شد ، و سود ثابتی که پرداخت می شود به اندازه سود بانکی بوده و از سود بیمه سرمایه گذاری نازل تر است.  در حال حاضر سود تضمینی سرمایه گذاری  شرکت بیمه ایران  ۱۸ درصد روزشمار می باشد. این بدان معناست که شما بابت سرمایه گذاری که انجام داده اید ، ریسک نکرده اید و استرس به سراغ شما نخواهد آمد. بیمه ایران خیالتان را بابت سرمایه گذاری که انجام داده اید راحت خواهد کرد. حال که خیال شما بابت آینده مالی تان آسوده شده ، مزیت ها و امتیازات دیگر بیمه سرمایه گذاری را مرور خواهیم کرد ، تا با مقایسه ای که بین بیمه سرمایه گذاری و دیگر سرمایه گذاری ها صورت می گیرد هر کدام از این سرمایه گذاری ها که منافع و آرامش بیشتری برایتان به ارمغان می آورد انتخاب نمایید.

  ۲) سود مشارکت [اضافه بر سود ثابت]     Profit Sharing

  حال که متوجه ماهیت سود تضمینی در بیمه سرمایه گذاری شدید می خواهیم مزیتی به نام سود مشارکت را مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که از نام این مدل سود پیداست شما در سود حاصله شرکت بیمه ایران شریک خواهید شد. یعنی وقتی شما بیمه سرمایه گذاری را خریداری می کنید ، شرکت بیمه ایران با سرمایه شما در جایی مطمئن و کم ریسک سرمایه گذاری می کند. سپس سود حاصله از آن را با توجه به درصد سهم شما  بین خریداران بیمه سزمایه گذاری تقسیم می نماید. این سود در پایان هر  سال محاسبه و به صندوق سرمایه گذاری فرد واریز می شود ، و نرخ سود متعاقباُ به دارنده بیمه سرمایه گذاری اعلام می گردد.

   

  ۳) سود مرکب [سود رو سود]     Interest Income

  رسیدیم به برترین خصوصیت بیمه سرمایه گذاری یعنی سود مرکب. شما سود مرکب را تنها در بیمه سرمایه گذاری خواهید داشت و در هیچ مدل سرمایه گذاری و سپرده گذاری این مزیت را نخواهید دید. اگر بخواهیم دقیق تر صحبت کنیم می توان گفت سود مرکب یعنی: به خود سود تضمینی سودی دیگر تعلق می گیرد. به این روش سود رو سود می گویند که وقتی زمان سرمایه گذاری شما از ۱۰ سال میگذرد خودش را نشان می دهد.  این روش در سرمایه گذاری هایی که بیش از ۱۰ سال است اثر بسیار مفیدی می گذارد. به طوری که پس از گذشت ۱۰ سال از سرمایه گذاری ، سود صندوق به شکل چشمگیری افزایش می یابد. این همان تأثیری است که سود مرکب بر بیمه سرمایه گذاری می گذارد و مالک این سرمایه از داشتن آن منفعت مالی بسیاری خواهد برد.

   

  ۴) قابلیت أخذ وام [ از سرمایه بیمه ]      Loan

   قابلیت أخذ وام مزیتی است که برای بیمه سرمایه گذاری در نظر گرفته شده…

  شاید شما خواهان آن باشید و از جمله افرادی باشید که دوست دارند کنار سرمایه گذاری که انجام داده اند و مبلغی را به عنوان سرمایه گذاری کنار گذاشته اند ، پول نقدی نیز در اختیارشان باشد تا بتوانند باقی مانده امور اقتصادی خویش را به نحو احسند اداره کنند ، و مشکل مالی در آینده گریبان گیر آنان نشود. شما در واقع سرمایه ای را خریداری می کنید که نه تنها دارای کیفیت و امنیت مالی در آینده است. بلکه در زمان حال و امروز نیز شما را از نظر مالی بی نیاز می سازد.

  روش أخذ وام = ۹۰% درصد ارزش صندوق سرمایه پس 2 سال

  کارمزد وام = ۴% درصد

  تعداد دفعات درخواست وام = نا محدود _ سرمایه گذار می تواند پس از تسویه وام دریافتی ، مجدداُ وام بعدی را تقاضا نماید.

  نکته: شرکت بیمه ایران وام را از اعتبارات خود پرداخت می نماید و هیچ نیازی به چک ، سفته و ضامن نمی باشد.

  و در آخر بیمه سرمایه گذاری را می توان اینگونه تعریف کرد ↓

   

  ∗ امنیت مالی حال: وام

  ∗ امنیت مالی آینده: سود تضمینی _ سود مرکب _ سود مشارکت.

  در کنار تمام این مزایای گفته شده فرد شامل بیمه های تکمیل درمان و حادثه هم میباشد که به صورت تیتروار در زیر معرفی خواهد شد :

   

   

   

 • نحوه پس انداز و سرمایه گذاری در بیمه عمر چگونه است؟

  بهترین راه برای پس انداز کردن بخشی از درآمد،از جمله دغدغه هایی است که اکثر افراد جامعه با آن روبرو هستند. معمول ترین راه برای افراد در جهت پس انداز کردن ، مراجعه به یکی از شعب بانکی و افتتاح حساب نزد بانک است. اما اکثر افراد جامعه از اینکه می توانند با خرید بیمه زندگی و سپرده گذاری، علاوه بر داشتن یک حساب سپرده ، از مزایای بسیار زیاد بیمه های زندگی بهره مند شوند ، بی اطلاعند! بیایید کمی درباره مزایا و ویژگی های این نوع از سپرده گذاری صحبت کنیم تا دید و بینشمان درباره سپرده گذاری و  پس انداز کمی با تأمل بیشتری مواجه شود:

   

  1) سپرده گذاری:

  بیمه عمر و پس انداز بیمه ایران

  در حال حاضر نرخ سود سپرده های جاری در بیمه ایران 18%  درصد روز شمار و تضمینی می باشد.حداقل مبلغی که می توان برای ایجاد سپرده در نظر گرفت 50 هزار تومان ماهانه می باشد. سود حاصله از سپرده گذاری به شخص پرداخت نمی شود، بلکه در صندوق پس انداز وی واریز خواهد شد.

  نکته : با این روش شرکت بیمه  ایران سود حاصله از سپرده گذاری را از حساب فرد خارج نمی کند و آن را در صندوق پس انداز فرد قرار می دهد تا شخص در پایان قرارداد بیمه ای خود سود مرکب حاصله را در کنار صندوق  خود دریافت نماید.

   

   ۲) حق بیمه خرد:

  در ویژگی اول گفته شد که افراد با حداقل مبلغ سپرده گذاری می توانند بالاترین سود را دریافت نمایند و در ضمن به این مطلب اشاره شد که سود حاصل از سپرده، مستقیمآ در صندوق پس انداز وی واریز خواهد شد. در بخش دوم میخواهیم ببینیم که صندوق پس اندازی که عنوان کردیم چگونه شکل می گیرد، و به چه طریقی سودها با هم تلفیق می شوند. در این بخش خواهید دید که چطور در انتهای قرارداد ما با یک صندوق پس انداز و یا به عبارتی دیگر صندوق بازنشستگی طرف خواهیم بود. روش پرداخت حق بیمه خرد: بیمه شده می تواند از حداقل 50 هزار تومان به بالا و به صورت ماهانه حق بیمه پرداخت نماید.

   

  3) سود تضمینی:

  سود حاصله از پرداخت حق بیمه به میزان ۱۸ درصد (تضمینی) روزشمار می باشد، که به صورت قطعی و تضمین شده به صندوق بازنشستگی بیمه نامه تعلق می گیرد

  سود مشارکت بیمه یعنی

   4) سود مشارکت:

  بیمه ایران موظف است که حداقل ۸۵ درصد منافع حاصل از سرمایه گذاری سپرده ها  و حق بیمه های بیمه شدگانش را در انتهای هر سال مالیبه حساب بازنشستگی افراد واریز نماید.

  نکته: سود نهایی رقمی در حدود ۲۵ درصد می باشد،این سود قطعی نیست و با توجه به مبلغ سپرده و  مبلغ حق بیمه خرد می تواند بیشتر یا کمتر باشد.

   

  5) وام

  همه ما در زندگی برا ی رفع تعدادی از نیازهای خود به پول نقد احتیاج پیدا می کنیم،اولین راه که به ذهنمان می رسد استفاده از سپرده است که برای روز مبادا افتتاح کرده بودیم،به بانک مراجعه می کنیم . اولین صحبتی که بانکدار میگوید این است که به سپرده شما وامی تعلق نخواهد گرفت،سپس شما مجبور خواهید شد قسمتی از حساب یا کل حساب را برداشت نمایید، و پول آن را صرف نیازهایتان نمایید. یا اگر نخواهید این کار را انجام دهید شاید گزینه بعدی گرفتن وجه دستی و یا قرض از دوستان  یا آشنایان باشد.که اگر این أمر هم برآورده شود ، با نوعی سرشکستگی همراه خواهد بود.این حس زمانی به سراغمان می آید که دوستان و آشنایان درخواست ما را عملی کنند و نیازمان را برطرف نمایند.

   

  حال اگر از طرف آنان به نتیجه نرسیم،ناچار به دنبال گرفتن وام از بانک ها و مؤسسات مالی خواهیم بود.به جزء زمان طولانی و پروسه اداری پیچیده و همچنین نرخ بالای بهره وام بانکی،باید بار دیگر به سراغ دوستان خود رفته  و برای ضامن شدن آنها درخواست خود را مطرح نمایید. حال اگر فردی در ابتدای أمر یک بیمه نامه زندگی و سپرده گذاری به جای یک حساب سپرده بانکی داشته باشد،می تواند بدون نیاز به مسدود کردن حساب سپرده خود و روند سوددهی آن،به میزان ۹۰ درصد صندوق سپرده (حق بیمه خرد + سپرده) خود را از شرکت بیمه وام دریافت نماید.

  نکته۱: شرکت بیمه ایران از شخص هیچ ضمانتی (چک،سفته،ضامن) طلب نخواهد کرد و نرخ بهره ای که در ازای وام دریافت می شود ۴ درصد خواهد بود ، که این بسیار پایین تر از نرخ بهره های بانکی است.

  نکته۲: پس از بازپرداخت  وام ، شخص می تواند مجددا از شرکت بیمه ایران درخواست وام نماید.

  نکته۳: وامی که به فرد تعلق می گیرد از اعتبارات شرکت بیمه ایراند بوده و در صندوق سپرده بیمه نامه هیچ گونه تأثیری نخواهد داشت.

  در آخر بیمه سپرده گذاری را می توان اینگونه تعریف کرد ↓

  ∗ صندوقی مالی با کیفیت بالا که دو قابلیت شامل سپرده گذاری و پس انداز قلکی را در خود جای داده است . و شامل مزایایی همچون سود تضمینی ، سود مشارکت ، وام و … می باشد. 

  در کنار تمام این مزایای گفته شده فرد شامل بیمه های تکمیل درمان و حادثه هم میباشد که به صورت تیتروار در زیر معرفی خواهد شد :

   

  بیمه عمر مان بیمه ایران

  بیمه مان پیست

  بیمه مان در صورت فوت حیات

   

   

  >>>جهت دانلود جدول بیمه عمر و زندگی مان بیمه ایران اینجا کلیک کنید<<<

   

  >>>جهت دانلود جدول بیمه عمر و زندگی مان بیمه ایران اینجا کلیک کنید<<<

 • چرا سرمایه انتهایی بیمه عمر شرکت ها باهم متفاوت است؟

  چرا نرخ ارزش بازخریدی بعضی بیمه ها تفاوت زیادی با یکدیگر دارند؟


  ابتدا باید توضیح کوتاهی بدهم و بعد به دلیل این اختلاف می پردازیم:
  تمامی بیمه عمر های شرکت های بیمه دو نوع سود به بیمه گزاران خود می پردازند :
  ۱- سود روزشمار تضمینی ( فنی )
  ۲- سود مشارکت در منافع ( سود پیش بینی )
  سود روزشمار که درصد آن توسط بیمه مرکزی مشخص میشود و پرداخت آن الزامی است. به عنوان مثال در حال حاضر سود روزشمار برای تمامی بیمه ها به شرح زیر است :
  - دو سال اول ۱۶٪
  -دو سال دوم ۱۳٪
  -باقی سالها ۱۰٪

  آیین نامه بیمه مرکزی در خصوص نرخ سود فنی ( روزشمار ) که از 1/ شهریور / 1395 اجرایی شده است.

  آیین نامه بخشنامه بیمه مرکزی بیمه عمر

   

  سود دوم یعنی سود مشارکت در منافع حاصل از سرمایه گذاری های شرکت بیمه است که هر ساله در انتهای سال محاسبه و اعلام می شود.

  سود مشارکت در منافع چیست؟ شرکت های بیمه مکلف هسند که حداقل 85 درصد سود حاصل از معاملات بیمه های زندگی به صاحبان اصلی آن یعنی بیمه گذاران بیمه های عمر و سرمایه گذاری عودت نماید.
  در ابتدای سال ۱۳۹۵ طی بخش نامه ای از سوی بیمه مرکزی تمامی شرکت های بیمه موظف شدند که ستون سود پیش بینی را از جداول خود حذف کنند. چراکه با یک عدد پیش بینی و متغیر نمی توان قرارداد بست. ولی این به این معنا نیست که پرداخت نمی شود، چراکه در صورت تحقق سود مشارکت ، شرکت بیمه موظف به پرداخت ۸۵٪ سود حاصل از سرمایه گذاری بین بیمه گزاران خود است. ولی نماینده فروش دیگر نمی تواند با این رقم بفروشد ، اما در بعضی موارد شاهد بعضی تخلفات غیراخلاقی بعضی نمایندگان هستیم. بنابراین رقم جدول های بیمه که در اختیاران مشتریان قرار میگیرد تنها سود روزشمار درج شده، که با توجه به توضیحات بالا حداکثر با اختلاف 10-20 میلیون در انتهای 30 سال ،باید در یک سطح باشند. پس هر وقت شاهد اختلاف زیادی بودید ،از نماینده بخواهید جدول بیمه عمر را از سیستم معتبر شرکت استعلام کرده و در اختیار شما قرار دهد. چراکه در جدول های جدید دیگر شما ستون سود پیش بینی را نخواهید دید و این درستی حرف ما را نشان خواهد داد. 

  مشاوره صادقانه و حرفه ای را از ما بخواهید

  سود مشارکت در منافع پرداختی بیمه ایران در سال 93 برابر با 24/9%  و در سال 94 برابر با 24% بوده است. 

  آیین نامه بخشنامه بیمه مرکزی بیمه عمر

   

   

  جهت ثبت نام بیمه عمر و زندگی مان بیمه ایران کلیک کنید :


   

   

استعلام و ثبت نام آنلاین محاسبات بیمه عمر

انواع بیمه نامه بیمه ایران

مطالب مهم بیمه عمر و زندگی

logo-samandehi

call us1

 

 

 بیمه عمر مان بیمه ایران

بیمه عمر ایران مرجع صدور بیمه آنلاین

تماس تلفنی