Image

نحوه پس انداز و سرمایه گذاری در بیمه عمر چگونه است؟

بهترین راه برای پس انداز کردن بخشی از درآمد،از جمله دغدغه هایی است که اکثر افراد جامعه با آن روبرو هستند. معمول ترین راه برای افراد در جهت پس انداز کردن ، مراجعه به یکی از شعب بانکی و افتتاح حساب نزد بانک است. اما اکثر افراد جامعه از اینکه می توانند با خرید بیمه زندگی و سپرده گذاری، علاوه بر داشتن یک حساب سپرده ، از مزایای بسیار زیاد بیمه های زندگی بهره مند شوند ، بی اطلاعند! بیایید کمی درباره مزایا و ویژگی های این نوع از سپرده گذاری صحبت کنیم تا دید و بینشمان درباره سپرده گذاری و  پس انداز کمی با تأمل بیشتری مواجه شود:

 

1) سپرده گذاری:

بیمه عمر و پس انداز بیمه ایران

در حال حاضر نرخ سود سپرده های جاری در بیمه ایران 18%  درصد روز شمار و تضمینی می باشد.حداقل مبلغی که می توان برای ایجاد سپرده در نظر گرفت 50 هزار تومان ماهانه می باشد. سود حاصله از سپرده گذاری به شخص پرداخت نمی شود، بلکه در صندوق پس انداز وی واریز خواهد شد.

نکته : با این روش شرکت بیمه  ایران سود حاصله از سپرده گذاری را از حساب فرد خارج نمی کند و آن را در صندوق پس انداز فرد قرار می دهد تا شخص در پایان قرارداد بیمه ای خود سود مرکب حاصله را در کنار صندوق  خود دریافت نماید.

 

 ۲) حق بیمه خرد:

در ویژگی اول گفته شد که افراد با حداقل مبلغ سپرده گذاری می توانند بالاترین سود را دریافت نمایند و در ضمن به این مطلب اشاره شد که سود حاصل از سپرده، مستقیمآ در صندوق پس انداز وی واریز خواهد شد. در بخش دوم میخواهیم ببینیم که صندوق پس اندازی که عنوان کردیم چگونه شکل می گیرد، و به چه طریقی سودها با هم تلفیق می شوند. در این بخش خواهید دید که چطور در انتهای قرارداد ما با یک صندوق پس انداز و یا به عبارتی دیگر صندوق بازنشستگی طرف خواهیم بود. روش پرداخت حق بیمه خرد: بیمه شده می تواند از حداقل 50 هزار تومان به بالا و به صورت ماهانه حق بیمه پرداخت نماید.

 

3) سود تضمینی:

سود حاصله از پرداخت حق بیمه به میزان ۱۸ درصد (تضمینی) روزشمار می باشد، که به صورت قطعی و تضمین شده به صندوق بازنشستگی بیمه نامه تعلق می گیرد

سود مشارکت بیمه یعنی

 4) سود مشارکت:

بیمه ایران موظف است که حداقل ۸۵ درصد منافع حاصل از سرمایه گذاری سپرده ها  و حق بیمه های بیمه شدگانش را در انتهای هر سال مالیبه حساب بازنشستگی افراد واریز نماید.

نکته: سود نهایی رقمی در حدود ۲۵ درصد می باشد،این سود قطعی نیست و با توجه به مبلغ سپرده و  مبلغ حق بیمه خرد می تواند بیشتر یا کمتر باشد.

 

5) وام

همه ما در زندگی برا ی رفع تعدادی از نیازهای خود به پول نقد احتیاج پیدا می کنیم،اولین راه که به ذهنمان می رسد استفاده از سپرده است که برای روز مبادا افتتاح کرده بودیم،به بانک مراجعه می کنیم . اولین صحبتی که بانکدار میگوید این است که به سپرده شما وامی تعلق نخواهد گرفت،سپس شما مجبور خواهید شد قسمتی از حساب یا کل حساب را برداشت نمایید، و پول آن را صرف نیازهایتان نمایید. یا اگر نخواهید این کار را انجام دهید شاید گزینه بعدی گرفتن وجه دستی و یا قرض از دوستان  یا آشنایان باشد.که اگر این أمر هم برآورده شود ، با نوعی سرشکستگی همراه خواهد بود.این حس زمانی به سراغمان می آید که دوستان و آشنایان درخواست ما را عملی کنند و نیازمان را برطرف نمایند.

 

حال اگر از طرف آنان به نتیجه نرسیم،ناچار به دنبال گرفتن وام از بانک ها و مؤسسات مالی خواهیم بود.به جزء زمان طولانی و پروسه اداری پیچیده و همچنین نرخ بالای بهره وام بانکی،باید بار دیگر به سراغ دوستان خود رفته  و برای ضامن شدن آنها درخواست خود را مطرح نمایید. حال اگر فردی در ابتدای أمر یک بیمه نامه زندگی و سپرده گذاری به جای یک حساب سپرده بانکی داشته باشد،می تواند بدون نیاز به مسدود کردن حساب سپرده خود و روند سوددهی آن،به میزان ۹۰ درصد صندوق سپرده (حق بیمه خرد + سپرده) خود را از شرکت بیمه وام دریافت نماید.

نکته۱: شرکت بیمه ایران از شخص هیچ ضمانتی (چک،سفته،ضامن) طلب نخواهد کرد و نرخ بهره ای که در ازای وام دریافت می شود ۴ درصد خواهد بود ، که این بسیار پایین تر از نرخ بهره های بانکی است.

نکته۲: پس از بازپرداخت  وام ، شخص می تواند مجددا از شرکت بیمه ایران درخواست وام نماید.

نکته۳: وامی که به فرد تعلق می گیرد از اعتبارات شرکت بیمه ایراند بوده و در صندوق سپرده بیمه نامه هیچ گونه تأثیری نخواهد داشت.

در آخر بیمه سپرده گذاری را می توان اینگونه تعریف کرد ↓

∗ صندوقی مالی با کیفیت بالا که دو قابلیت شامل سپرده گذاری و پس انداز قلکی را در خود جای داده است . و شامل مزایایی همچون سود تضمینی ، سود مشارکت ، وام و … می باشد. 

در کنار تمام این مزایای گفته شده فرد شامل بیمه های تکمیل درمان و حادثه هم میباشد که به صورت تیتروار در زیر معرفی خواهد شد :

 

بیمه عمر مان بیمه ایران

بیمه مان پیست

بیمه مان در صورت فوت حیات

 

 

>>>جهت دانلود جدول بیمه عمر و زندگی مان بیمه ایران اینجا کلیک کنید<<<

 

>>>جهت دانلود جدول بیمه عمر و زندگی مان بیمه ایران اینجا کلیک کنید<<<

2.4444444444444 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.44 (9 Votes)

استعلام و ثبت نام آنلاین محاسبات بیمه عمر

انواع بیمه نامه بیمه ایران

call us1

 

 

 بیمه عمر مان بیمه ایران

بیمه عمر ایران مرجع صدور بیمه عمرآنلاین