Image

هفت نکته اساسی در خرید بیمه عمر

     ******هفت نکته ضروری که قبل از خرید بیمه عمر و زندگی و سرمایه گذاری باید بدانیم!*****

۱_ جهت شروع بیمه عمر و سرمایه گذاری ابتدا وضعیت مالی و نیازهای بیمه ای خود را بررسی کنید.

تحقیق و انتخاب صحیح نوع پوشش بیمه عمرو مدت این بیمه نامه و دیگر تعهدات بیمه عمر و سرمایه گذاری بسیار اهمیت دارد . عدم کسب اطلاعات صحیح و شفاف و همچنین آگاه نبودن از شرایط عمومی و خصوصی بیمه عمر و سرمایه گذاری منجر به پشیمانی بعد از خرید و یا در هنگام خسارت است . به علت اینکه بیمه  عمر و سرمایه گذاری یک قرارداد بلند مدت میباشد و انتخاب درست پوشش ها و تعهدات اهمیت ویژه ای دارد.

** بهترین کار: تماس و مشاوره با ما است . توسط این مشاوره شما قادر خواهید بود با توجه به شرایط مورد  نظرتان ، بهترین پوشش ها و تعهدات را انتخاب و یک سرمایه گذاری صحیح انجام دهید .

 

2- میزان پس انداز خود و مدت زمان تعهد به پرداخت آن را انتخاب کنید.

تفاوت ثروتمندان با فقرا در زندگی : ثروتمندان همه پولشان را سرمایه گذاری میکنند و بقیه را خرج میکنند ولی فقرا همه پولشان را خرج می کنند و بقیه را سرمایه گذاری می کنند (جیم ران) . مهمترین ویژگی بیمه عمر و سرمایه گذاری ،جمع آوری پس اندازهای خرد و کوچک میباشد که به این پس انداز ها ، سود به صورت بهره مرکب و همچنین سود روز شمار تعلق میگیرد و همچنین به صورت همزمان، پس از پرداخت اولین حق بیمه، تحت پوشش تعهدات بیمه عمر میباشیم .این حق بیمه در بازه های زمانی ماهیانه ، سه ماهه ، شش ماهه و سالیانه قابل پرداخت است 

* به علت اینکه سود پرداختی به حق بیمه های بیمه عمر و سرمایه گذاری ، به صورت روز شمار و بهره مرکب  محاسبه میشود ، در صورت انتخاب پرداختی سالیانه ، به طور فزاینده ایی در مبلغ نهایی قابل دریافت ، تفاوت ایجاد میکند . و این رقم بسیار افزایش پیدا خواهد کرد .

 

3-از پرداخت حق بیمه به صورت ماهیانه اجتناب کنید

پرداخت های ماهیانه حق بیمه ، به علت مشغله زیاد و گرفتاری های روزمره ، ممکن است سهوا فراموش شود که البته این امر در بیمه های عمر و سرمایه گذاری زیاد اتفاق می افتد . عدم پرداخت اقساط در سررسید مقرر منجر به کاهش شدید سود مشارکت در منافع بیمه ای میشود ( این سود در پایان هر سال محاسبه و به اندوخته اضافه میشود) امکان به تعویق افتادن اقساط موجب بوجود آمدن استرس و حس اضطراب میشود . و همانطور که گفته شد پرداخت سالیانه حق بیمه به دلیل روز شمار بودن و بهره مرکب سود با روش های پرداخت های دیگر ماهیانه ، سه ماهه و ... تفاوت بسیار زیادی دارد. پس باز هم تاکید میکنیم تا آنجایی که امکان دارد پرداخت  بصورت سالیانه را به پرداخت ماهیانه ترجیح بدهید و یا حتی میتوانید آن را هر 6 ماه یکبار پرداخت کنید که باز هم نسب به پرداخت ماهانه بهتر است.

4- پوشش های بیمه ای خود را انتخاب کنید

انتخاب صحیح این پوشش ها ( شامل پوشش های سرمایه فوت به هر علت ، فوت بر اثر حوادث ، امراض خاص و ... )  بسیار اهمیت دارد . معمولا پوشش "سرمایه فوت به هر علت" در بیمه عمر و سرمایه گذاری باید بین 25 تا 27 برابر حق بیمه پرداختی سالیانه شما انتخاب شود که این حالت ، بهترین انتخاب هم از نظر اندوخته سرمایه گذاری و هم از  نظر پوشش بیمه ای میباشد .

بیمه عمر پس انداز مان بیمه ایران

5- دیدگاه بلند مدت داشته باشید !

به علت اینکه ویژگی زمانی این بیمه نامه اهمیت دارد ، جهت استفاده از مزایای بیمه ای و همچنین سرمایه گذاری ، باید دیدگاهی بلند مدت ( 10 – 15 – 20 ساله ) داشته باشید . اگر بخواهید کمتر از دو تا سه سال بیمه نامه خود را بازخرید کنید متحمل زیان خواهد شد . اما با گذشت زمان همین پس اندازهای اندک ، منجر به دارایی و سرمایه هنگفتیخواهد شد .

همچنین قبل از شروع سرمایه گذاری ، مبلغی را انتخاب کنید که بتوانید به صورت بلند مدت از عهده پرداخت حق بیمه در تاریخ های مقرر برآئید .

 

6_ نام های دیگر ( نام های تجاری ) بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری را بشناسید. 

بیمه های عمر و سرمایه گذاری به نام های متنوعی در شرکت های بیمه در کشور ارائه میشوند اما تمامی این بیمه نامه ها ماهیت و کارکرد یکسانی دارند و جزء بیمه های اشخاص میباشند . مانند :

بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر و پس انداز ( و یا بیمه جامع عمر و پس انداز )

بیمه بازنشستگی (و یا بیمه تامين مستمري بازنشستگي )

بيمه عمر و تامين آتيه  

بیمه تامين آتيه فرزندان ( و یا بيمه نامه عمر و پس انداز آتيه فرزندان )

بیمه اندوخته ساز

بیمه عمر و تشکیل سرمایه

بیمه تامین هزینه جهیزیه

بیمه تامين هزينه تحصيلات

بیمه جامع زندگی

بیمه زنان خانه دار ( و یا بیمه بازنشستگی زنان خانه دار )

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، این اسامی در حقیقت نام های تجاری برای بیمه عمر و سرمایه گذاری هستند و  عملکرد همگی برابر میباشد . چرا که ماهیت همگی آنها یکی است و فقط اسامی متعدد بر روی آن گذاشته میشود.  این بیمه نامه در بیمه ایران به اسم مان اسم گذاری شده است که بهترین و کاملترین بیمه در ایران است. 

 

7_ همین امروز اقدام کنید !

یک سفر هزار فرسنگی با همان گام اول شروع میشود . ( کنفسیوس)

اقدام ، مهمترین گام در جهت موفقیت در همه زمینه هاست . مهمترین قسمت مقاله همین شماره است . اگر پدر شما در بدو تولدتان یک بیمه عمر و سرمایه گذاری برایتان تهیه و با پرداخت حق بیمه های اندک برای شما ، در بیست و پنج سالگی یک اندوخته سرمایه گذاری به شما هدیه می کرد ( برای خرید مسکن ، تحصیلات و ...) ، آیا احساس بهتری نداشتید ؟ همیشه برای 10 سال بعد باید همین امروز برنامه ریزی کرد ! چرا ؟ به این دلیل که عمر به هر صورت میگذرد . در صورتی که اقدامی نکنید 10 – 15 – 20 سال هم میگذرد و تحول خاصی روی نمیدهد . و فقط 10 – 15 – 20 سال بیشتر از عمر ما گذشته است . البته این را بدانید شرکت بیمه همواره ریسک شما را قبول نخواهد کرد پس امروز که در صحت و سلامت هستید برای اینکار اقدام فرمایید .بدون شک انتخاب بیمه عمر و سرمایه گذاری در امروز موجب شادی و احساس غرور و رضایت در  آینده است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

استعلام و ثبت نام آنلاین محاسبات بیمه عمر

انواع بیمه نامه بیمه ایران

call us1

 

 

 بیمه عمر مان بیمه ایران

بیمه عمر ایران مرجع صدور بیمه عمرآنلاین